Innowacyjność i doświadczenie gwarancją jakości produktów marki De Dietrich

Firma De Dietrich została założona w 1684 roku przez Johanna Dietricha w Jaegerthal, w dolinie na północ od Strasburga. W późniejszym okresie firma ewoluowała wraz z dynastiami, w szczególności dzięki Jeanowi De Dietrich (dziedzicowi nobilitowanemu przez Ludwika XV) i Amélie De Dietrich, którzy zaczęli przywiązywać szczególną uwagę do wzornictwa i estetyki w produkcji artykułów przemysłowych.

Dzięki swojej ponad 300-letniej historii firma rozwinęła know-how poprzez gromadzenie technologii i innowacji, a przykładem tego może być wypuszczenie na rynek pierwszych płyt indukcyjnych De Dietrich, wyprodukowanych w 1990 roku, pierwszej płyty indukcyjnej ze 100% wolną strefą w 2010 roku oraz płyty indukcyjnej z innowacyjnymi funkcjami i czterema różnymi trybami gotowania w 2013 roku. Know-how firmy De Dietrich znajduje również odzwierciedlenie w jej francuskich fabrykach, które kształtują przemysłową reputację marki.
Podążając od projektu do produkcji, inżynierowie nieustannie dążą do perfekcji, aby przenieść na wszystkie urządzenia i technologie historyczną tradycję i doświadczenia marki De Dietrich. Należy podkreślić, że jakość urządzeń gospodarstwa domowego firmy De Dietrich jest coraz bardziej zauważalna przez klientów również dzięki stabilności i wydajności produkowanych przez firmę komponentów (filtr węglowy, nasadka palnika, skraplacz, uszczelka łożyska, opornik podgrzewacza wody, …).
Łącząc design, innowacyjność i wysokiej jakości materiały marka De Dietrich oferuje szeroką gamę wyjątkowych produktów w innowacyjnej linii fascination. Wśród produktów oferowanych przez markę można znaleźć płytę grzewczą Tactilium horiZoneChef i horiZonePlay, która wyposażona jest w ekran dotykowy do programowania poszczególnych funkcji.
Firma oferuje również szeroki asortyment okapów De Dietrich, w tym okap automatyczny ICS, który uruchamia się, gdy tylko jego czujniki sensoryczne wykryją ciepło lub parę, dostosowując jednocześnie prędkość zasysania.

Oprócz zróżnicowanego wachlarza produktów firma opracowała również nowatorskie technologie, dzięki którym jej urządzenia odnoszą znaczące sukcesy, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Chef Mode, system zintegrowanych funkcji, stosowany na przykład w multifunkcyjnych piekarnikach De Dietrich.
Funkcja ta obejmuje czujnik umieszczony w komorze, który umożliwia piekarnikowi automatyczną analizę wagi i gęstości potrawy w celu określenia właściwego trybu gotowania, utrzymanie odpowiedniej temperatury i czasu. Firma opracowała również system funkcji Horizone play dla płyt indukcyjnych De Dietrich. Ta funkcja pozwala na jednoczesne przygotowywanie różnych rodzajów potraw na jednej płycie grzewczej.