Czy sieć 5G jest szkodliwa?

W ostatnim czasie na terenie całej Polski, jak i wielu innych krajów europejskich montowane są nowoczesne nadajniki 5G. Jednak wokół nich powstało sporo mitów, przede wszystkim tych dotyczących ich szkodliwego działania na ludzki organizm. Jaka jednak jest prawda w tym temacie? Czy rzeczywiście sieć 5G wytwarza takie promieniowanie, które może zagrażać ludzkiemu organizmowi?

Czy 5G ma przeciwwskazania zdrowotne?

Według wielu opinii osób trzecich mówi się, że promieniowanie towarzyszące technologii może być szkodliwe dla ludzi i ich organizmu. Jednak jakie są fakty w tym temacie? Czy rzeczywiście plotki o montowaniu szkodliwych anten 5G w okolicy Konstancina, o czym informował regionalny serwis informacyjny konstancininfo.pl są faktem? Otóż okazuje się, że takie twierdzenia to tylko pomówienia przeciwników sieci 5G, którzy nawet wytworzyli protest przeciwko powstania sieci 5G. Częstotliwości są wykorzystywane te same co w kuchence mikrofalowej tylko że moc jest milion razy mniejsza. Testy nie wykazały, że szkodliwość sieci 5G jest zagrożeniem dla zdrowia.

Planowana ekspansja sieci 5G w Polsce

W naszym kraju trwają bardzo intensywne prace nad wprowadzeniem sieci 5G. Sieć 5G w planach jest do 2025 roku, co oznacza, że wszystkie miasta w Polsce mają być objęte generacją tego nowoczesnego połączenia internetowego.

Natomiast smartfony już są dostępne z 5G na rynku. Telefonami, które obsługują łączność 5G to m.in. Samsung, Apple i Huawei. Sieć 5G jest najlepsza dla osób, które nie mogą korzystać ze stacjonarnego internetu. Dodajmy, że 5G jest bardzo zbliżona do parametrów światłowodu. W niedalekim czasie na pewno 5G będzie na tyle popularna, że każdy będzie z niej korzystać.